10/100 20 километри Слободна Порт-р влакна Media Converter

Краток опис:

10 / 100M адаптивни Fast Ethernet оптички медиуми конвертор е нов производ кој се користи за оптички пренос преку голема брзина Ethernet. Тој е способен за префрлување помеѓу извртени пар и оптички и изневерување низ 10/100 Base-TX и 100 Base-Fx мрежни сегменти, на состанокот долги, со голема брзина и висок широкопојасен потреби Fast Ethernet корисници работна група ", постигнување на голема брзина далечински интерконекција за реле мрежа без компјутерски податоци со брзина до 120 километри е. Ние може да го понуди двојна влакна мулти-режим, како и едно влакно еден режим.


детали за производот

Тагови производ


примена:

Со стабилен и сигурен перформанси, дизајн во согласност со Ethernet стандард и громобранска заштита, тоа е особено се применуваат за широк спектар на области кои бараат различни мрежа широкопојасен податоци и пренос на податоци со голема сигурност или посветен на пренос на податоци IP мрежата, како што се телекомуникациите, кабелска телевизија, железнички, војската, финансии и хартии од вредност, обичаи, цивилно воздухопловство, транспорт, енергија, вода conservancy и нафтено поле итн, и е идеален тип на објект за изградба на широкопојасен кампусот мрежа, кабловска телевизија и интелигентни широкопојасен FTTB / FTTH мрежи.

Технички параметри

Технички параметри за 10 / 100M адаптивни Fast Ethernet оптички Media Converter

 
Број на мрежа пристаништа 1 канал
Број на оптички пристаништа 1 канал

10 100 M Media Converter

NIC Стапка на пренос 10/100 Mbit / s
NIC Пренос режим 10 / 100M адаптивни со поддршка за автоматско инверзија на MDI / MDIX
Оптичка порта Стапка на пренос 100Mbit / s
Работен напон 220V AC или DC 5 V
вкупната моќност <1W
мрежа пристаништа RJ-45 порт
оптички Спецификации Оптичка порта: SC Мулти-Режим: 50/125, 62,5 / 125um еден режим: 8.3 / 125, 8.7 / 125um, 8 / 125,10 / 125um
Канал податоци IEEE802.3x и судир база backpressure поддржан работен режим: целосна / половина дуплекс поддржан Пренос стапка: 100 Mbit / s со грешка стапка на нула

Некои Режими на производот и пристаниште технички параметри на оптичка порта

Биро Тип на Dual-оптички единствен режим / режим мулти-Media Converter

P / N

Бранова должина (nm)

оптичка порта

електрични пристаниште

Оптичка моќност (dBm)

Примање на чувствителност (dBm)

Пренос опсег (км)

8110MA-05V-8S

850

СЦ RJ-45

-8 ~ -3

≤-19

0,55
8110MA-2F-3S

1.310

СЦ RJ-45 -20 до -15

≤-34

2

8110SA-10f-5S

1.550

СЦ RJ-45

-15 ~ -8

≤-34

10

8110SA-20F-3S

1.310

СЦ RJ-45 -15 ~ -3

≤-34

20

8110SA-40F-3S

1.310

СЦ RJ-45 -8 ~ -3

≤-34

40

8110SA-60F-3S

1.310

СЦ RJ-45 -5 ~ 0

≤-34

60

8110SA-80D-5S

1.550

СЦ RJ-45 -5 ~ 0

≤-34

80

8110SA-100D-5S

1.550

СЦ RJ-45 -3 ~ 3

≤-36

100

8110SA-120D-5S

1.550

СЦ RJ-45 0 ~ 5

≤-36

120

Биро Тип Single-оптички Две Пат Media Converter

 P / N Бранова должина (nm) оптичка порта електрични пристаниште Оптичка моќност (dBm) Примање на чувствителност (dBm) Пренос опсег (км)
8110MB-2F-3S

1.310

СЦ RJ-45 -20 до -15

≤-34

2

8110MB-2F-5S

1550

СЦ RJ-45 -20 до -15

≤-34

2

8110SB-10f-3S

1.310

СЦ RJ-45 -15 ~ -8

≤-34

10

8110SB-10f-5S

1.550

СЦ RJ-45 -15 ~ -8

≤-34

10

8110SB-20F-3S

1.310

СЦ RJ-45 -15 ~ -3

≤-34

20

8110SB-20F-5S

1.550

СЦ RJ-45 -15 ~ -3

≤-34

20

8110SB-40F-3S

1.310

СЦ RJ-45 -8 ~ -3

≤-34

40

8110SB-40F-5S

1.550

СЦ RJ-45 -8 ~ -3

≤-34

40

8110SB-60F-3S

1.310

СЦ RJ-45

-5 ~ 0

≤-34

60

8110SB-60D-5S

1.550

СЦ RJ-45

-5 ~ 0

≤-34

60

8110SB-80D-3S

1.310

СЦ RJ-45

0 ~ 5

≤-34

80

8110SB-80D-5S

1.550

СЦ RJ-45

-5 ~ 0

≤-34

80

8110SB-100D-5S

1.550

СЦ RJ-45

-3 ~ 3

≤-36

100

8110SB-100D-4S

1.490

СЦ RJ-45

-3 ~ 3

≤-36

100

8110SB-120D-5S

1.550

СЦ RJ-45

0 ~ 5

≤-36

120

8110SB-120D-4S

1.490

СЦ RJ-45

0 ~ 5

≤-36

120

 

врска Скица

02


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас