Најчесто поставувани прашања - Шенжен HDV Phoelectron Технологија ООД

Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Може ли да се добие пониска цена? Попуст?

Да, цената не е проблем. сè што може да се преговара врз основа на количината.

Може ли да добијам примерок цел?

Да, ние го поздравуваме примерокот со цел да се тестира и да се провери квалитетот.

Што е предноста на време?

За вообичаените производи. Секогаш ги одржуваме акции, може да брод од 1-3 дена по PO. За големи количини и специјални производи. Ве молиме проверете ги доведе време со нашите трговски претставник.

Како го брод на стоките и колку време е потребно за да се дојде?

Ние обично брод од страна на ДХЛ, УПС, FedEx или ТНТ. Тоа обично трае 3-5 дена да пристигнат.

Дали имате MOQ?

Мешани примероци се прифатливи, Немаме MOQ, 1 примерок е на располагање.

Што е вашиот начин на плаќање?

Начин на плаќање: Ние, главно, го прифати исплата со Alibaba, T / T банкарски трансфер, Запад Унија или во кеш.
Цена Услови: EXW Шенжен

Која е вашата гаранција време?

Време Гаранција 12 месеци
Гаранцијата не ги покрива штетите предизвикани од вештачки штета, несоодветна здравствена заштита / употреба, небрежност, и виша сила како што се природни
disaters, земјотреси, пожари, итн.

OEM, ODM услуга е на располагање?

Да, HDV имаат силна способност да им понуди на клиентите ODM & ОЕМ производи од највисок квалитет. И тоа ќе бара MOQ.

Сакаат да работат со САД?