Dibadda News

  • The difference between SFP Modules and Media Converter

    1. What are the differences between SFP Modules & Media Converter?   SFP Modules are mostly used in the backbone of optical fiber network, while optical transceivers are simply devices that extend network cables.SFP Modules are accessories and are used only for optical switches and devic...
    Akhri wax dheeraad ah
  • Fiber Optic transceivers usually have the following basic characteristics

    1. Provides Ultra-low delay data transmission. 2. Be fully transparent about network protocols. 3. Special ASIC Chipset is used to realize data line speed forwarding. Programmable ASICS concentrate a number of functions on a chip, with simple design, high reliability, less power consumption and o...
    Akhri wax dheeraad ah
  • SFP Module Related Knowledge

    The SFP Module consists of optical device, functional circuit and optical interface. The optical device consists of transmitting and receiving parts. The transmitting part is: the input of a certain code rate of electrical signals, through the internal driver chip processing, driving semiconducto...
    Akhri wax dheeraad ah
  • Difference between single-mode SFP module and multi-mode SFP module

    An optical module consists of a photoelectronic component, a functional circuit, and an optical interface. A photoelectronic component consists of transmitting and receiving parts. To put it simply, the function of optical module is photoelectric conversion. The sending end converts electrical si...
    Akhri wax dheeraad ah
  • Mabaadi'da aasaasiga ah ee WDM PON

    WDM PON waa shabakad indho-indheyn ah oo dhibic-ilaa-dhibic ah iyadoo la adeegsanayo tikniyoolajiyadda isku-dhufashada kala-qaybinta mowjadda. Taasi waa, isla fiber -ka, tirada dhererka mowjadaha ee loo adeegsaday labada dhinacba waa in ka badan 3, iyo adeegsiga teknolojiyadda isku -dhufashada kala -qaybinta mowjadda dhererka dhererka waxay bixin kartaa dufan ...
    Akhri wax dheeraad ah
  • Horudhaca farsamada EPON iyo caqabadaha imtixaanka ee soo wajahay

    Nidaamka EPON wuxuu ka kooban yahay cutubyo shabakadeed oo badan (ONU), terminal line optical (OLT), iyo hal ama dhowr shabakadaha indhaha (eeg Jaantuska 1). Jihada fidinta, signalka ay soo dirtay OLT ayaa lagu baahiyaa dhammaan ONUs. 8h Wax ka beddel qaab -dhismeedka, dib u qeex qaybta hore, oo ku dar waqtiga ...
    Akhri wax dheeraad ah
  • Kala soocidda dareemayaasha fiber optic

    Dareenka Fibre Optic Dareeraha fiber optic -ku wuxuu ka kooban yahay il iftiin leh, fiber dhacdo, fiber ka bixitaan, modulator iftiin leh, baare iftiin, iyo demodulator. Mabda'a aasaasiga ah ayaa ah in loo diro iftiinka ilaha iftiinka aagga wax -ka -beddelka iyada oo loo marayo fiber -ka dhacdada, oo iftiinku is -dhexgalo ...
    Akhri wax dheeraad ah
  • Horudhaca maareynta maareynta shabakadda gudbiyaha fiber -ka

    Maaraynta shabakaddu waa dammaanadda isku -halaynta shabakadda iyo hab lagu hagaajinayo hufnaanta shabakadda. Hawlgalka, maareynta iyo hawlaha dayactirka maareynta shabakadda ayaa si weyn u kordhin kara waqtiga la heli karo ee shabakadda, waxayna hagaajin kartaa heerka isticmaalka, waxqabadka shabakadda, adeegga ...
    Akhri wax dheeraad ah
  • Farsamada la xidhiidha imtixaanka EPON

    1 Hordhac Iyada oo si xawli ah loo horumarinayo tiknoolajiyadda marin -u -helidda baaxadda, tiknoolojiyada helitaanka ballaarinta kala duwan ee soo -baxa ayaa soo baxay roobka ka dib. Ka dib teknolojiyadda PON waa teknolojiyadda DSL iyo teknolojiyadda fiilooyinka, madal kale oo ku habboon helitaanka, PON waxay si toos ah u bixin kartaa adeegyada indhaha ama FTTH s ...
    Akhri wax dheeraad ah
  • Mabda'a bixinta korontada ee Poe iyo habka korontada

    1 Horudhac PoE waxaa sidoo kale loo yaqaan Power over LAN (PoL) ama Ethernet Active, oo mararka qaarkood loogu yeero Power over Ethernet marka la soo gaabiyo. Tani waa qeexitaanka heerka ugu dambeeyay ee adeegsada fiilooyinka gudbinta Ethernet ee caadiga ah si ay u gudbiyaan xogta iyo awoodda isku mar, una ilaaliyaan isbarbar dhigga ...
    Akhri wax dheeraad ah
  • Falanqaynta Farsamooyinka Muhiimka ah ee POE Power over Ethernet

    Dulmarka Awoodda Korontada (POE) POE (Power Over Ethernet) waxaa loola jeedaa qaar ka mid ah boosteejooyinka IP-ku-saleysan (sida taleefannada IP-ga, dhibcaha LAN-ka ee bilaa-waayirka ah ee AP, kamaradaha shabakadda, iwm) iyada oo aan la beddelin kaabayaasha fiilooyinka ee Ethernet Cat.5. Iyadoo gudbineysa calaamadaha xogta, waxay siisaa awoodda DC ...
    Akhri wax dheeraad ah
  • Aqoon buuxda oo ku saabsan APON, BPON, EPON, GPON

    PON Network Shabakadda Furan ee Dareenka ah) macnaheedu waa inaysan jirin wax qalab firfircoon oo kaliya isticmaal Fiber Optical iyo Passive Components oo u dhexeeya OLT (Terminal Line Optical) iyo ONU (Unug Network Optical). Iyo PON ee tikniyoolajiyadda ugu weyn si loo hirgeliyo FTTB/FTTH, oo inta badan qaata farta shabakadda dhibcaha badan leh ...
    Akhri wax dheeraad ah
123456Next> >> Page 1 / 16