• Giga@hdv-tech.com
 • 24H онлајн услуга:
  • 7189078c
  • sns03
  • 6660e33e
  • YouTube 拷贝
  • инстаграм

  вовед во компанијата

  Шенжен HDV Photoelectric Technology Co., Ltd. е основана во 2012 година и се наоѓа во базата за електронска индустрија Фујонг, Баоан, Шенжен, Гуангдонг.Тоа е претпријатие со висока технологија специјализирано за истражување и развој, производство и продажба на опрема за комуникација со оптички влакна.Во моментов, има база за истражување и развој и производство од 6.000 квадратни метри и има повеќе од 200 вработени.

  Нејзините главни производи вклучуваат GPON, EPON, OLT опрема, ONU/ONT опрема, SFP модул, Ethernet прекинувач, оптички прекинувач, оптички трансивер и други серии FTTX.Главно соработува со домашни и странски телекомуникациски оператори и сопственици на брендови, а нејзините производи се продаваат во повеќе од 100 земји и региони низ светот.

  Компанијата последователно доби сертификација за системот за квалитет ISO9001, Национален сертификат за високотехнолошки претпријатија и сертификати за CE, FCC, RoHS, BIS, Anatel и други производи.Врз основа на долгогодишното маркетинг искуство и зрелиот менаџерски тим на извршната власт, HDV се разви во најпопуларниот светски давател на решенија за едношалтерство и производител на ODM и OEM за мрежи за оптички пристап.

  Ветуваме дека ќе им помогнеме на клиентите да дизајнираат рентабилни решенија за дизајн на производи, да ги приспособат персонализираните производи според потребите на клиентите и да обезбедиме квалитетни ODM и OEM услуги.Луѓето од HDV се придржуваат до духот на единство, напорна работа, иновативност, ефикасност и интегритет, потпирајќи се на силни технички способности за истражување и развој и совршени системи за испорака за да им обезбедат на нашите клиенти висококвалитетни производи за комуникациска опрема со оптички влакна и технички решенија.Ајде да работиме заедно за победничка иднина!

  култура на компанијата

  Слоган -

  За да бидеме најфокусираниот светски давател на едношалтерски решенија за ODM за пристапна мрежна опрема, ние сме засилувачот зад брендот на клиентот.

  Концепт на услуга -

  Искрени и доверливи, продолжете да се подобрувате.

  Основни вредности -

  Интеграција:

  1. Интеграција-Интеграција и припадност (Интегрирајте се во атмосферата и вредностите, приспособете ги навиките за однесување; отфрлете го департманизмот и догматизмот).

  2. Прифаќање-Прифаќање се почитува (Разбирање и толерирање на дефектите во развојот на луѓето и нештата; Отфрли ја дискриминацијата и рамнодушноста).

  3. Взаемна доверба-Зајакната е меѓусебната доверба (Доверувајте си, учете едни од силните страни; отфрлете го индивидуализмот, неактивизмот).

  Претприемнички:

  1. Борба-Борбата е сила (да се надминат тешкотиите за да се постигнат целите и да се прифати притисокот, фрустрацијата и болката; Одбиј ја леснотијата и мрзеливоста).

  2. Напредокот-Напредокот води до раст (Учете за целта и одржувајте чекор со растот на компанијата; Одбијте да се задоволите со тоа каде што сте).

  3. Предизвик-Предизвиците се можности (Се користи за предизвикување нови прашања или тешкотии; одбивање да се повлече, компромис).

  Win-win:

  1. Интегритет-Интегритетот добива признание (Единство на знаење и пракса, и лојалност кон нивните обврски; Одбиј да бидеш себичен).

  2. Иновации-Иновациите добиваат вредност (Одредете ги перспективите на пазарот и индустријата, скршете го конвенционалното, осмелете се да бидете први; Одбијте да се одморите на ловориките).

  3. Посветеноста-Посветеноста го победува животот (Спремен да споделувате умерено, без да очекувате ништо за возврат; Одбијте да бидете премногу конзервативни или барајќи).

  Мисија -

  1. Дозволете им на клиентите да уживаат во најконкурентните производи и услуги.

  2. Секој вработен што е десет години во фирмата нека се вози на работа.

  3. Нека производите на компанијата се продаваат добро низ целиот свет

  Сила -

  Шенжен HDV Photoelectron Technology Ltd. е основана во 2012 година и се наоѓа во базата за електронска индустрија Фујонг, округот Баоан, Шенжен, Гуангдонг.Тоа е претпријатие со висока технологија специјализирано за истражување и развој, производство и продажба на опрема за комуникација со оптички влакна.Во моментов, има база за истражување и развој и производство од 6.000 квадратни метри и има повеќе од 200 вработени.
  Нејзините главни производи вклучуваат GPON, EPON, OLT опрема, ONU/ONT опрема, SFP модул, Ethernet прекинувач, Fiber прекинувач, медиумски конвертор и други FTTX серии.Главно соработува со домашни и странски телекомуникациски оператори и сопственици на брендови, а нејзините производи се продаваат во повеќе од 100 земји и региони низ светот.
  Компанијата последователно доби сертификација за системот за квалитет ISO9001, Национален сертификат за високотехнолошки претпријатија и сертификати за CE, FCC, RoHS, BIS, Anatel и други производи.Врз основа на долгогодишното маркетинг искуство и зрелиот менаџерски тим на извршната власт, HDV се разви во најпопуларниот светски давател на решенија за едношалтерство и производител на ODM и OEM за мрежи за оптички пристап.
  Ветуваме дека ќе им помогнеме на клиентите да дизајнираат рентабилни решенија за дизајн на производи, да ги приспособат персонализираните производи според потребите на клиентите и да обезбедиме квалитетни ODM и OEM услуги.Луѓето од HDV се придржуваат до духот на единство, напорна работа, иновативност, ефикасност и интегритет, потпирајќи се на силни технички способности за истражување и развој и совршени системи за испорака за да им обезбедат на нашите клиенти висококвалитетни производи за комуникациска опрема со оптички влакна и технички решенија.Ајде да работиме заедно за победничка иднина!

  Историја на развој

  2012: Основана во Силиконската долина Инкубациониот парк, Универзитетот Шенжен Сити на 16 јули, со главна дејност на оптички модули 1*9.
  2013: Во јуни, компанијата се пресели во индустрискиот парк Шајинг Личенг и ја основа првата производна линија за оптички модули.
  2014: Во мај, компанијата се пресели во индустрискиот парк Фујонг Хуахуа и ја прошири работилницата за производство на оптички компоненти за да постигне самодоволност во оптичките компоненти.
  2015: Во мај, компанијата ја прошири својата производствена скала за да постигне големо производство, го основаше одделот за истражување и развој и го доби сертификатот за патент за „модул со еднофибер без јадро“.
  2016: Во февруари 2016-2018 година, скалата беше повторно проширена, преместена во индустриската зона Фујонг Ксуда, на површина од 4.000 квадратни метри, го зголеми бројот на вработени на повеќе од 100, формираше тим за надворешна трговија и тим за истражување и развој и развиена серија производи SFP+/примопредаватели/ONU и воспоставени производни линии.септември истата година
  2018: Компанијата постигна брз раст, на површина од 6.000 квадратни метри, зголемувајќи го бројот на вработени на повеќе од 200 и удвојувајќи ги своите перформанси.
  2019: Во април, основаше фабрика за филијали во Ноида, за да се зголеми бројот на инженери за хардвер и софтвер за истражување и развој на повеќе од 30. синџир на производи на оптичка комуникациска опрема.
  2020: Основана филијала во Бразил за локализирање на техничка поддршка.

  Воведување на персоналот

  tgf-5 tgf-6 tgf-7
  Жаохуи Фанг
  Позиција: виш софтверски инженер
  Тој е ангажиран во техничко истражување и развој на
  производи за комуникациски терминал во Toshiba, Gongjin Electronics и Skyworth
  Дигитални, итн. Тој има повеќе од 20 години искуство во истражување и развој
  на комуникациски терминални производи, од кои повеќе од 15 години искуство во
  истражување и развој на Гуангтонг PON терминални производи
  Жиџија Су
  2001 година, тој беше оценет како талент на високо ниво во Шенжен;

  2002 година, Шенжен Феитонг уред инженер;
  2005-2010, Шангај Ангтаи Оптоелектроника за истражување и развој менаџер,
  и хардверски инженер за оптички патеки;

  2010-2012, Менаџер на Шангај Ангтаи
  Бизнис оддел за оптоелектроника;2012 година,
  Шенжен HDV Optoelectronics Technology Co., Ltd.
  е основана;

  2017 година, ја освои втората награда на Шенжен наука
  и Технолошка комисија за иновации и
  Конкурс за претприемништво;

  Од 2012 година е генерал
  менаџер и менаџер за истражување и развој на компанијата.
  Кингфенг Чен
  Позиција: Менаџер на деловно одделение
  Со 22-годишно искуство во управувањето со продажбата во електронската индустрија, тој има
  точен увид и расудување за развојниот тренд на индустријата на електрониката
  пазар.Има богат менаџмент на продажен тим и способности за развој на пазарот
  и богати способности за развој на брендот.
  tgf (1)
  tgf (2)
  tgf (3)
  tgf (4)

  Вовед во животна средина

  durtgf (1)
  xdf (2)
  durtgf (2)
  xdf (4)
  durtgf (3)
  durtgf (4)

  Релевантни сертификати

  xe (1)
  xe (2)
  xe (3)
  секср (1)
  секср (1)
  секср (2)
  секср (2)
  секср (3)
  секср (4)
  секср (5)
  секср (6)
  секср (7)
  секср (8)
  секср (9)
  секср (10)
  секср (11)
  секср (12)
  секср (13)
  секср (14)
  секср (15)
  секср (16)
  секср (17)
  секср (18)
  секср (19)

  веб聊天