• Giga@hdv-tech.com
 • 24H онлајн услуга:
  • 7189078c
  • sns03
  • 6660e33e
  • YouTube 拷贝
  • инстаграм

  За нас

  Шенжен HDV Photoelectric Technology Co., Ltd. е основана во 2012 година и се наоѓа во базата за електронска индустрија Фујонг, Баоан, Шенжен, Гуангдонг.Тоа е претпријатие со висока технологија специјализирано за истражување и развој, производство и продажба на опрема за комуникација со оптички влакна.Во моментов, има база за истражување и развој и производство од 6.000 квадратни метри и има повеќе од 200 вработени.

  Нејзините главни производи вклучуваат GPON, EPON, OLT опрема, ONU/ONT опрема, SFP модул, Ethernet прекинувач, оптички прекинувач, оптички трансивер и други серии FTTX.Главно соработува со домашни и странски телекомуникациски оператори и сопственици на брендови, а нејзините производи се продаваат во повеќе од 100 земји и региони низ светот.

  Компанијата последователно доби сертификација за системот за квалитет ISO9001, Национален сертификат за високотехнолошки претпријатија и сертификати за CE, FCC, RoHS, BIS, Anatel и други производи.Врз основа на долгогодишното маркетинг искуство и зрелиот менаџерски тим на извршната власт, HDV се разви во најпопуларниот светски давател на решенија за едношалтерство и производител на ODM и OEM за мрежи за оптички пристап.

  Ветуваме дека ќе им помогнеме на клиентите да дизајнираат рентабилни решенија за дизајн на производи, да ги приспособат персонализираните производи според потребите на клиентите и да обезбедиме квалитетни ODM и OEM услуги.Луѓето од HDV се придржуваат до духот на единство, напорна работа, иновативност, ефикасност и интегритет, потпирајќи се на силни технички способности за истражување и развој и совршени системи за испорака за да им обезбедат на нашите клиенти висококвалитетни производи за комуникациска опрема со оптички влакна и технички решенија.Ајде да работиме заедно за победничка иднина!

  биаоти

  ECOC Европска изложба октомври 2023 година

  Изложба во Хонг Конг, октомври 2023 година

  Оптички саем во Шенжен, септември 2023 година

  Изложби во Бразил, август 2023 година

  Изложба во Хонг Конг, април 2023 година

  45-та Ирска изложба 2019 година

  31. Русија изложба 2019 година

  21-ва изложба во Шенжен 2019 година

  27-ми Конвергенција Индија 2019 година

  9-та Бразилска изложба 2019 година

  Изложба во Индија 2018 година

  биаоти2

  google01 (6)

  google01 (6)

  google01 (6)

  google01 (6)

  google01 (3)

  下载

  证书
  1
  软件证书

  ТУРА ВО ФАБРИКА


  веб聊天