1.25G 20KM SC 1310 / 1550nm mod unic singură fibră BIDI SFP

Scurta descriere:

  • Pachetul Multi-surse cu un singur recipient SFP SC / PC;
    Modul singură fibră unică transmisie bidirecțională
    până la 10 ~ 120 km cu 9 / SMF 125 um;
    AC cuplat pentru Rx și Tx laterale
    Două domenii de temperatură: 0 ° C până la + 70 ° C pentru nivelul comercial,
    -40 ° C până la + 85 ° C la nivel industrial;
    Operează la rata de date 1.25Gbps
    Respectă MIL-STD-883 / GR-468

Detaliile produsului

Tag-uri produs


Ap plications

canal de fibre 1X

Sistem de monitorizare video

sistemul de telecomunicații

Evaluări absolute maxime

Parametru

Simbol

min

Max

Unitate

Temperatura de depozitare

TS

-40

+85

Temperatura de Operare

TOP

nivelul comercial

-20

+70

nivel industrial

-40

85

Tensiunea de alimentare

VCC

-0,5

+4,5

V

Tensiune pe orice PIN

VIN

0

VCC

V

De lipit Temperatură, Timp

-

 

260 ℃, 10 S

℃, S

Condiții de funcționare recomandate

Parametru

Simbol

Min.

Tip

Max.

Unitate

Temperatura ambientala

Tamb

nivelul comercial

0

-

70

nivel industrial

-40

 

85

Tensiunea de alimentare

V CC-VEE

3

3,3

3,6

V

Conditii de operare

1 Transmitter ( T = 25 , Vcc = 3~ 3,6 V (+ 3,3 V) )

Parametru

Simbol

Min.

Tip

Max.

Unitate

Centrul de lungimi de unda

SC

1520

1550

1580

nm

1280

1310

1340

1470

1490

1510

lăţimea spectrală

△ l

FP @ RMS

-

2

4

nm

DFB @ 20dB

FWHM

-

-

1

Putere de iesire

0 ~ 20 km

1,25G

1310 FP

Po

-9

-

-3

dBm

14/15 DFB

-15

 

-3

40 km

1,25G

14/15 DFB

-9

-

-3

1310 DFB

-5

 

-0

60 km

1,25G

14/15 DFB

-5

 

0

80 km

1,25G

14/15 DFB

-3

 

2

100 ~ 120 km

1,25G

14/150 DFB

0

 

3

Raportul extincţia

ER

9

 

-

dB

Oferta curentă

ICCT

-

 

150

mA

Intrare diferențială Impedanta

Rin

 

100

 

Ω

Date de intrare Swing diferențială

Vin

300

 

1200

mV

Optice Amplitudinea de modulare

OMA

174

 

 

ew

Transmit Dezactivați tensiune

VD

2.0

 

Vcc

V

Transmiteți Activați tensiune

VEN

0

 

0,8

V

Transmit Dezactivați Assert Ora

 

 

 

10

ne

Rise optice / Fall Ora

1,25G

Tr / Tf (20-80%)

 

150

260

ps

Contribuția Jitter deterministă

TX ΔDJ

 

20

56,5

ps

Contribuția totală jitter

TX ΔTJ

 

50

119

ps

2 Receptor   ( T = 25 , Vcc = 3~ 3,6 V (+ 3,3 V)

Parametru

Simbol

Min.

Tip

Max.

Unitate

Gama de lungimi de unda

SC

1520

1550

1580

nm

1280

1310

1340

1470

1490

1510

Sensibilitate

20 km

1,25G

bolț

PMIN

-

-

-21

dBm

40/60 km

1,25G

bolț

-

-

-24

80 km

1,25G

bolț

-

-

-26

100 km

1,25G

APD

 

 

-30

120 km

1,25G

APD

 

 

-32

MAX. Putere de intrare (Saturație)

PMAX

-3

-

-

Semnal Detect Assert

PA

-

-

-24

Signal Detectare De-assert

PD

-45

-

-

Signal Detect histerezis

PHYS

1

-

4

Oferta curentă

ICCR

-

-

150

mA

Date Swing de ieșire diferențială

Vout

400

-

1000

mV

Semnal Detectare tensiune - înaltă

VSDHC

2.0

-

VCC

V

Semnal Detectare tensiune - joasă

VSDL

0

-

0,8

Note:

trecerea de la o stare de mare la o stare scăzută.

1) Valoarea puterii de ieșire și sensibilitatea pot fi personalizate în funcție de cererea

Borna Alocare

bolț

descrieri

bolț

descrieri

1

Veet

Emițător la sol (comun cu receptor la sol)  

1

2

TFAULT  

Emițător defect.

2

3

IPC

Emițător Dezactivați. ieșire cu laser dezactivată ridicată sau deschisă.

3

4

MOD_DEF (2)    

Modul de definire a liniei 2. Datele pentru ID-ul de serie.

4

5

MOD_DEF (1)    

Modul de definire a liniei 1. Ceas pentru ID-ul de serie.

4

6

MOD_DEF (0)

Modul 0. Definiție Grounded în cadrul modulului.

4

7

Rata Selectați    

Nu există conexiune necesară

 

8

LOS  

Pierderea indicației semnalului. Logic 0 indică funcționarea normală.

5

9

VEER

Receptor sol (comun cu transmițător la sol)

1

10

VEER

Receptor sol (comun cu transmițător la sol)

1

11

VEER

Receptor sol (comun cu transmițător la sol)

1

12

RD-

Receptor Inverted DATE afară. AC Cuplat

 

13

RD +  

Receptor non-inversat DATE afară. AC Cuplat

 

14

VEER

Receptor sol (comun cu transmițător la sol)

1

15

VCCR

Receptor de alimentare

 

16

consiliere și testare

Emițător de alimentare

 

17

Veet  

Emițător la sol (comun cu receptor la sol)

1

18

TD +  

DATE Emițător non-Inverted în. AC Cuplat.

 

19

TD-

Emițător DATE Inverted în. AC Cuplat.

 

20

Veet

Emițător la sol (comun cu receptor la sol)

1

   Note:

sol 1. Circuitul este izolat intern de la sol șasiu.

2. TFAULTis un colector deschis / scurgere de ieșire, care ar trebui să fie tras în sus cu un rezistor 4.7K - 10k Ohmi pe

placa gazdă în cazul în care sunt destinate utilizării. Trageți în sus de tensiune trebuie să fie între 2.0V la Vcc + 0.3V. O mare

ieșire indică o defecțiune cauzată de transmițător fie curent prejudecată TX sau puterea de ieșire TX

depășirea pragurilor de alarmă prestabilite. O ieșire scăzută indică funcționarea normală. În starea scăzută,

ieșire este tras la <0.8V.

3. ieșire cu laser dezactivat pe TDI-urile> 2.0V sau deschis, activat pe IPC <0.8V.

4. Ar trebui să fie tras în sus cu 4.7K - 10 kohmi la bord gazdă la o tensiune între 2.0V și 3.6V.

MOD_DEF (0) trage linia de scăzut pentru a indica modul este conectat.

5. LOS este de ieșire colector deschis. Ar trebui să fie tras în sus cu 4.7K - 10 kohmi la bord gazdă la o tensiune

între 2.0V și 3.6V. Logic 0 indică funcționarea normală; Logica 1 indică pierderea semnalului.

01

informatii despre comanda

7.1 Exemplu

SFP   35 24 - F  1 1S C -20  

Semn

Însemna

Descriere

SFP

tip modul

= Fibră SFP SFP Single transceiver 

35

val Centrul

35 = 1310tx / 1550rx

53 = 1550tx / 1310rx

45 = 1490tx / 1550rx

54 = 1550tx / 1490rx

24

Rata de transmițător

03 = 155m

03 = 622M

24 = 1.25G

48 = 2,5G

60 = 3.125G

F

tip laser

F = FP

D = DFB

C = CWDM

V = VCSEL

1

T de operare

1 = 0 ~ + 70 ℃

2 = -40 ~ + 85 ℃

  

2

DDMI

1 = NO DDM

2 = DDMI

  

SC

Conector

SC = SC

LC = LC

 

20

Distanţă

022 = 220M

055 = 550M

5 = 5KM

10 = 10KM

20 = 20KM

40 = 40KM

80 = 80km

100 = 100KM

 

Nr

Lungime de undă

Conector

Temp.

Putere TX

(DBm)

RX Sens

(Max.) (DBm)

Distanţă

SFP3524-F11SC-20

T 1310FP / R 1550

SC

-20-70

-9 la-3

-21

20 km

SFP5324-D11SC-20

T 1550DFB / R 1310

SC

-20-70

-15-3

-21

SFP5324-D11SC-40

T 1550DFB / R 1310

SC

-20-70

-9 la-3

-24

40 km

SFP3524-D11SC-40

T 1310DFB / R 1550

SC

-20-70

-5 până la 0

-24

SFP5424-D11SC-80

T 1550DFB / R 1310

SC

-20-70

-3 to2

-26

80 km

SFP4524-D11SC-80

T 1490DFB / R 1550

SC

-20-70

-3 to2

-26

2

Figura 2 Exemplu gazdă Board schematică SFP

3

Figura 3 gazdă recomandate Consiliul de alimentare Filtrare rețea

Small Form-factor Pluggable Acordul Multisource (SFP) Transceiver (MSA)

04

Figura 4 Gazdă Layout mecanice SFP Board

05

Figura 5 Gazdă Consiliul de Aspect SFP mecanic (Cont.)

06

Figura 6 Recomandate Bezel Proiectare

REV: A
DATA: august 30,2012
Scrieți de:  
A lua legatura:  
WEB:  

  • Anterior:
  • Următor:

  • Scrie aici mesajul tau si trimite-l la noi