1.25G 20KM 1310nm modul dual SFP cu un singur mod

Scurta descriere:

  • Pachet SFP cu mai multe surse cu prize LC / PC duale;
  • Transmisie cu fibre duale în mod unic
  • Până la 20 ~ 80Km cu SMF de 9 / 125μm;
  • AC cuplat pentru partea Rx și Tx
  • Două intervale de temperatură: 0 ° C până la + 70 ° C pentru nivel comercial,
  • -40 ° C până la + 85 ° C pentru nivel industrial;
  • operează la o rată de date de 1,25 Gbps;
  • Respectă MIL-STD-883 / GR-468
  • Respectă o mulțime de mărci de switch-uri, cum ar fi cisco h3c …….
  • Poate fi cu sau fără DDM

Detaliile produsului

Etichete de produs

Aplicații

Intrerupator

Sistem de monitorizare video Sistem de telecomunicații
maxime absolute Ratings

Parametru Simbol Min Max Unitate
Temperatura de depozitare T S -40 +85
 Temperatura de Operare  T OP Nivel comercial -20 +70  
nivel industrial -40 85
Tensiunea de alimentare V CC -0,5 +4,5 V
Tensiune pe orice pin V IN 0 V CC V
Temperatura de lipit, timpul -   260 ℃, 10 S ℃, S

 Recommended Operating Conditions

Parametru Simbol Min. Tip Max. Unitate
 Temperatura ambientala  T AMB Nivel comercial 0 - 70  
nivel industrial -40   85
Tensiunea sursei de alimentare V CC-VEE 3 3.3 3.6 V

 Conditii de operare

1 TransmitterT=25, Vcc=3~3.6V (+3.3V)1,25G

Parametru Simbol Min. Tip Max. Unitate
 Lungime de undă centrală  lc  FP SAU DFB 1520 1550 1580  nm
1280 1310 1340
CWDM l-6 l (nota 1) l + 6
 Lățimea spectrală  △ l FP @ RMS - 1 2  nm
DFB @ -20dB FWHM - - 1
Raport de suprimare a modului lateral SMSR (numai DFB) 30     dB
 Putere de iesire 0 ~ 20km 1310 FP  Po -9 - -3  dBm
20 km 1550 DFB -9 - -0

 

    CWDM  

-9

-

-0

 
 40 km 1550 DFB

-5

 

0

CWDM

-5

 

0

 80km 1550 DFB

-3

  2
CWDM

-3

  2
Raport de extincție ER 1,25G 9   -

dB

Curent de alimentare I CCT -  

150

mA

Impedanță diferențială de intrare Rin   100  

Ω

Diferențial Swing de intrare date Vin

300

 

1200

mV

Amplitudine de modulare optică OMA

174

   

μW

Transmit Disable Voltage VD

2.0

 

Vcc

V

Transmit Enable Voltage VEN 0  

0,8

V

Transmit Disable Assert Time      

10

ne

Timp de creștere / cădere optică Tr / Tf (20-80%)   150

260

ps

Contribuție determinantă Jitter TX ΔDJ    

51.7

ps

Contribuția totală Jitter TX ΔTJ    

90

ps

Ieșire ochi optic Conform IUT-T G.957

Nota 1: L: 1270,1290,1310,1330,1350,1370,1390,1410,1430,1450,1470,1490,1510,1530,1550,1570,1590,1610.nm

2 Receiver   T=25, Vcc=3~3.6V (+3.3V) 1,25G

Parametru Simbol Min. Tip Max. Unitate
 Gama lungimii de undă  lc  1100    1610  nm
 Sensibilitate 0 ~ 20km  1,25G Pin  PMIN - -24 -23     dBm
40 km Pin - -25 -24
80km Pin - -27 -26
MAX. Putere de intrare (saturație) PMAX   -3 - -
Semnal Detect Assert PA - - -24
Detectarea semnalului De-afirmare PD -34 - -
Hysteresis de detectare a semnalului PHYS 1 - 4
Curent de alimentare ICCR - - 150 mA
Diferențial Swing Output Swing Vout 400 - 1000 mV
Tensiune de detectare a semnalului - ridicată VSDHC 2.0 - VCC  V
Tensiune de detectare a semnalului - scăzută VSDL 0 - 0,8

Note:

comutați de la o stare înaltă la o stare joasă.

1) Valoarea puterii de ieșire și sensibilitatea pot fi personalizate în funcție de cerere

informatii despre comanda

Exemplu

DSFP 49 24 -C 1 2 LC  - 80

Semn Rău Descriere
DSFP

Tipul modulului

DSFP = SFP cu două fibre SFP = SFP cu o singură fibră
49

Val de centru

30 = 1310tx / NO rx 50 = 1550tx / NO RX CWDM Like 49 = 1490 CWDM TX 1100 ~ 1610 RX
24 data Rata 03 = 155M 12 = 622M 24 = 1,25G 48 = 2,5G 60 = 3,125G
C Tip laser F = FP D = DFB C = CWDM V = VCSEL
1

T de funcționare

1 = -20 ~ + 70 ℃ 2 = -40 ~ + 85 ℃  
1 DDMI 1 = NU DDM 2 = DDMI  
LC Conector SC = SC LC = LC  
 80  Distanţă 022 = 220M 055 = 550M 5 = 5KM 10 = 10KM
20 = 20KM 40 = 40KM 80 = 80KM 100 = 100KM

Exemplu

DSFP 3X 24 -0 12 LC  - 80

Semn Rău Descriere
DSFP

Tipul modulului

DSFP = SFP cu două fibre SFP = SFP cu o singură fibră
3X

Val de centru

88 = 850NM T&R 3x = 1310 tx / 1100 ~ 1610 RX CWDM Like 49 = 1490 CWDM TX 1100 ~ 1610 RX
24 data Rata 03 = 155M 12 = 622M 24 = 1,25G

48 = 2,5G

60 = 3,125G
0 Tip laser 0 = fără LD      
1

T de funcționare

1 = -20 ~ + 70 ℃ 2 = -40 ~ + 85 ℃  
2 DDMI 1 = NU DDM 2 = DDMI  
LC Conector SC = SC LC = LC  
 20  Distanţă 022 = 220M 055 = 550M

5 = 5KM

10 = 10KM
20 = 20KM 40 = 40KM

80 = 80KM

100 = 100KM

Produse tipice

 Partea nr.  Lungime de undă Conector  Temp. TX(dBm) RX Sens (Max.) (DBm) DD MI  Distanţă
DSFP3X24-F11LC-20 T 1310FP / rx 1100 ~ 1610

LC

-20 la 70 -9 la-0 -23 F 20 km
DSFP5X24-D12LC-40 T 1550DFP / R 1100 ~ 1610

LC

-20 la 70 -5 ~ 0 -24 T 40 km
 DSFP6124-C12LC-80 T 1610 CWDM / R 1100 ~ 1610  

LC

 -20 la 70  -3 la 2  -26  T  80km

Notificare de proiectare

001

Descrierea pinului DSFP

Pin

Descrieri Pin Descrieri

1

VEET Masă transmițător (comun cu masă receptor) 1

2

TFAULT Eroare emițător. 2

3

TDIS Dezactivează emițătorul. Ieșirea laser este dezactivată la mare sau deschis. 3

4

MOD_DEF (2) Definirea modulului 2. Linia de date pentru Serial ID. 4

5

MOD_DEF (1) Definirea modulului 1. Linia de ceas pentru ID-ul serial. 4

6

MOD_DEF (0) Definirea modulului 0. Împământat în modul. 4

7

Selectați rata Nu este necesară conexiunea  

8

LOS Indicarea pierderii semnalului. Logica 0 indică funcționarea normală. 5

9

VEER Masa receptorului (comun cu masa transmițătorului) 1

10

VEER Masa receptorului (comun cu masa transmițătorului) 1

11

VEER Masa receptorului (comun cu masa transmițătorului) 1

12

RD- Receptor date inversate. AC cuplat  

13

RD + Receptor date ieșite neinversate. AC cuplat  

14

VEER Masa receptorului (comun cu masa transmițătorului) 1

15

VCCR Sursa de alimentare a receptorului  

16

VCCT Sursa de alimentare a emițătorului  

17

VEET Masă transmițător (comun cu masă receptor) 1

18

TD + Transmițător de date neinversate. AC cuplat.  

19

TD- Transmițător inversat de date. AC cuplat.  

20

VEET Masă transmițător (comun cu masă receptor) 1

Acordul multi-sursă (MSA) de emisie-recepție conectabil cu factor de formă mic (SFP)

002

Aspect mecanic al plăcii gazdă SFP


  • Precedent:
  • Următorul:

  • Scrieți mesajul dvs. aici și trimiteți-l nouă